• Hokus pokus
  Hokus pokus
 • Střídavý, střídavý, ...
  Střídavý, střídavý, ...
 • Kdo to ví, odpoví
  Kdo to ví, odpoví
 • Být či nebýt
  Být či nebýt
 • Budoucí vědátoři
  Budoucí vědátoři
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

Ocenění

bc partner red

CVS small

inet4

Dne 25. 5. se žáci devátých a osmých tříd vydali na velice naučnou a zajímavou exkurzi do malého rakouského městečka Hallstatt. Sraz u školy byl v 5.30. Po příjezdu autobusu začal boj o místa. Čekala nás tříhodinová cesta do Hallstattu.

   Jakmile jsme překročili hranice, začaly se objevovat památky, o kterých bychom vůbec netušili, nebýt milé paní průvodkyně. Mohli jsme spatřit muzeum koněspřežky v Holkově nebo nejmodernější muzeum techniky v Linci. Paní průvodkyně nám cestu zpříjemnila zajímavým povídáním.

   Nejprve jsme se vydali okolo nádherného a čistého Hallstattského jezera do města. Krásné byly tradiční domy postavené v hallstattském stylu. Navštívili jsme evangelický kostel a poté bohatě zdobený kostel křesťanský. Zde byla také naše další zastávka – kostnice. Tam se ukládaly lebky a kosti pozůstalých, pro něž nebylo na malém místním hřbitůvku místo.

   Po hodinovém rozchodu jsme vyjeli „zubačkou“ do nejstaršího solného dolu na světě. Z kabiny byl krásný výhled na celé údolí. Před vstupem do dolu jsme se převlékli do slušivých obleků a vydali se do podzemních chodeb. Celá prohlídka trvala devadesát minut. Dozvěděli jsme se o historii těžby soli a různé další zajímavosti, sjeli dvě strmé skluzavky a ven nás vyvezl dřevěný vláček.

   Celé putování jsme zakončili na vyhlídkové plošině krásným výhledem na celé město obklopené Alpami.

   Myslím, že se tento výlet zdařil. Počasí nám přálo a moc děkujeme paním učitelkám Kándlové a Jindrové za zajímavý výlet. Velký dík patří Pepovi Chrtovi za to, že po celou dobu nosil lékárničku. Naštěstí jsme ji nepotřebovali. Poděkování patří také těm, kteří překonali strach a sjeli skluzavku. Ještě jednou děkujeme! foto

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 7,99 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
643319

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4