• Hokus pokus
  Hokus pokus
 • Střídavý, střídavý, ...
  Střídavý, střídavý, ...
 • Kdo to ví, odpoví
  Kdo to ví, odpoví
 • Být či nebýt
  Být či nebýt
 • Budoucí vědátoři
  Budoucí vědátoři
 • Škola dětem
  Škola dětem
 • Holky z naší školky
  Holky z naší školky

 

Ocenění

bc partner red

CVS small

inet4

profesnik

 

Ve čtvrtek 7. března byl v Sofii zahájen Světový pohár v estetické skupinové gymnastice soutěží Short programů. Poprvé zde startoval tým SK MG Máj České Budějovice. Při svém prvním vystoupením na této prestižní soutěži vybojovaly gymnastky bronz.

Světový pohár v Sofii byl prvním sérii Světového poháru v této soutěžní sezóně. Představilo se zde 130 týmů z 23 zemí. Českou republiku reprezentovaly týmy SK MG Máj České Budějovice v juniorské kategorii Short a tým Mantily Brno v kategorii seniorek.

 

Světový pohár je každoročně napínavou podívanou od začátku do konce. Gymnastky SK MG Máj se představily hned na úvod World Cup I. - Academic Cup Short program. Tým ve složení Natali Nezbedová – žákyně ZŠ Oskara Nedbala 7.třída, Anabel Julia Hirn - – žákyně ZŠ Oskara Nedbala 6.třída, Natálie Tichá a Viktorie Jelínková  –  bývalá žákyně ZŠ Oskara Nedbala patřil mezi nejmladší a nejmenší tým estetické skupinové gymnastiky. Přesto, že tým byl nováčkem mezi startujícími, dokázal se v silné konkurenci prosadit. V kvalifikaci do finále předvedly dívky svou sestavu s drobnými chybami. Rozhodčí však velmi dobře hodnotili choreografii sestavy, artistiku i její technickou hodnotu. Do finále se probojovaly dva týmy z Ruska, Moldavsko, Itálie, Francie a tým SK MG Máj České Budějovice. Do finálové šestice nakonec pro zranění gymnastky nenastoupil tým Francie. Dívky do finále postupovali z děleného čtvrtého až pátého místa. Svou finálovou sestavu už dívky zacvičily bez chyb a dokázaly porazit týmy Itálie a Moldavska, které v loňském roce byly ve finále Mistrovství světa. Po tomto fantastickém výkonu vybojovaly gymnastky bronzovou medaili za dvěma týmy z Ruska. Tým Mantily Brno se také úspěšně kvalifikoval World Cup I. - Academic Cup. Bohužel tento tým v sobotním závodě nestačil na velmi silnou konkurenci týmů Ruska, Finska, Španělska a Itálie a do finále World Cupu již nepostoupil.

Bronzová medaile SK MG Máj je velkým úspěchem nejen pro SK MG Máj České Budějovice, ale i pro českou estetickou gymnastiku. Svým výkonem si Natali Nezdedová, Anabel Julia Hirn, Natálie Tichá a Viktorie Jelínková zajistily nominaci na 20th AGG WORLD CHAMPIONSHIPS JUNIOR WORLD CHAMPIONSHIPS, IFAGG TROPHY 2019 ve španělské Cartageně.  Na tomto závodě tým doplní i Karolina Majerová. Tým se bude připravovat na Mistrovství světa pod vedením trenérek Martiny Nezbedové, Lady Csóka Kročákové a Mariny Zacharčenko.  

SK MG Máj velice děkuje vedení a pedagogům ZŠ Oskara Nedbala za podporu, která umožnila gymnastkám tento velký úspěch.

1

1

1

O škole

skolaZŠ O. Nedbala je plně organizovaná městská základní škola se sportovním zaměřením. Škola poskytuje základní vzdělání dětem 1. - 9. ročníku. Žáci a žákyně sportovních tříd se věnují volejbalu a moderní gymnastice (spolupráce s VK Jihostroj a SK Máj, oddíl moderní gymnastiky). Škola je umístěna na okraji městské části Čtyři Dvory a je obklopena množstvím zeleně. Na areál školy navazují moderní sportoviště SK Čtyři Dvory, která škola využívá pro svoji výuku.

Základní škola Oskara Nedbala je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je Statutární město České Budějovice. Součástí školy je školní družina a školní jídelna.

Číst více

Jak se žije na Oskarce?

Zaměření výuky

 • hlavní výchovný cíl: vychovat slušného a v rámci možností vzdělaného žáka
 • výuka dle učebních dokumentů ZŠ a ŠVP pro ZV Oskárek
 • rozšířená výuka TV (zaměření na odbíjenou a moderní gymnastiku – spolupráce s VK Jihostroj a SK MG Máj)
 • podpora výuky jazyků a počítačové gramotnosti

Číst více

Školní časopis

logo cakrMilí čtenáři,
díky panu řediteli můžeme psát ČAKR v novém speciálním programu pro tvorbu časopisů. Po odchodu deváťáků vznikla úplně nová redakce školního časopisu ČAKR. Snad se vám bude náš časopis líbit.

Přečtěte si aktuální číslo časopisu (PDF, 22,9 MB).

Další čísla

Počet zobrazených článků
748619

Inet4 s.r.o sponzoruje školní internet

inet4